magielslubny@gmail.com +48 504 382 488

blog

Maid of Honor, Świadkowa, Druhna. Zwał jak chciał. Jak wybrać odpowiednią?

18 września 2016
Autor: magielslubny

Z wyborem drugiej, po Pannie Młodej najważniejszej kobiety na weselu nie jest łatwo. Czasami rodzina naciska, żeby to była siostra/kuzynka, „bo tak wypada”. Czasami z braku czasu, świadkowi bierzemy z łapanki, bo przecież chodzi tylko o podpis. Otóż nie moje drogie. Nie chodzi tylko o podpis.

Wasza druhna, świadkowa powinna być Wam najbliższą osobą, odpowiedzialną, powinna znać Was jak własną kieszeń, wiedzieć jak poprawić Wam humor, jak opanować nerwy, musi być Waszym wsparciem i być na każde Wasze zawołanie. Ma Wam pomóc w najważniejszym dniu Waszego życia.

Jak podjąć właściwą decyzję? Jak wybrać odpowiednio? Poniżej przedstawiamy Wam 5 typów druhen, które możecie spotkać na swojej drodze. Decyzja o tym, który typ będzie reprezentować Wasza druhna pozostawiamy Wam.*

 

 

 
Świadkowa z obowiązku
To zjawisko występuje często wtedy, kiedy rodzice wciąż są zwolennikami tradycyjnego, polskiego wesela. Wtedy też w pakiecie z żenującymi zabawami o północy, wujkiem, którego widzimy drugi raz w życiu dostajemy ją- kuzynkę/siostrę cioteczną, z którą świetnie bawiłyśmy się w przedszkolu… a później kontakt się urwał. Zasadniczo dziewczyna chce dobrze, ale niewiele o Tobie wie, nie należy do najbliższego kręgu Twoich znajomych, spotkania z nią wypadają raczej drętwo, wieczór panieński musisz sobie zorganizować sama, bo ona dość nieśmiała jest. Pół roku wybijasz jej z głowy pomysł, żeby na Twoje wesele założyła długą sukienkę ze swojej studniówki….

Rozwiązanie:
Jeśli nie przekonasz rodziców, że masz lepszą kandydatkę do tej funkcji, to polecamy zdublować funkcję i zdecydować się na dwie pary towarzyszące Wam przed ołtarzem. Wasza druhna będzie Waszą prawą ręką, a Świadkowa z obowiązku będzie wciąż przekonana, że dobrze spełniła swój obowiązek.

 

 

Druhna z piekła rodem
Historia prawdziwa. Przyjaźnicie się kilkanaście lat, znacie na pamięć wizję Waszych wesel szeptane do ucha w czasie bezsennych nocy przy winie. Kiedy już Twoja wizja staje się bardzo realna, a Twoja przyjaciółka ze łzami w oczach zgadza się być Twoją świadkową… wstępuje w nią ślubny demon. Codziennie (a do ślubu jeszcze pół roku) wysyła Cię sms z informacją ile jeszcze dni do ślubu i co musicie jeszcze załatwić. Zamiast Twoje narzeczonego na wszystkich spotkaniach (nawet naukach przedmałżeńskich) towarzyszy ci ONA. Powoli orientujesz się, że właściwie wszystko załatwiła ONA… a wizja Twojego wesela robi się powoli JEJ wizją…

Rozwiązanie:
Duuuuża asertywność i jasne wyznaczanie granic, jeśli Wasza przyjaźń ma to przetrwać musisz mocno nad nią panować.

 

 

Świadkowa mimo woli
Przyjęliście z narzeczonym zasadę, że Waszymi świadkami jest Wasze rodzeństwo. Problem polega na tym, że Ty masz brata a Ukochany siostrę… Dużo starszą siostrę. Która na nic nigdy nie ma czasu: bo dziecko, praca, zakupy, deszcz. Na każdą Twoją propozycję przewraca oczami lub unosi brwi do góry, kiedy zapraszasz ją na przymiarkę sukni ślubnej słyszysz, że przecież i tak masz zupełnie odmienny (czytaj: gorszy gust). Kiedy słyszy hasło wieczór panieński ma minę jakby zobaczyła samego Lucyfera. Kiedy nadchodzi ten wielki dzień i Twoja prawie szwagierka przyjeżdża do Twojego domu przecierasz oczy ze zdziwienia. Znasz ją nie od dziś i widziałaś ją nie raz przy okazji wesel/rodzinnych imprez… Nigdy nie widziałaś jej tak źle ubranej. Masz wrażenie, że pomyliła imprezy i wybiera się na… stypę.

Rozwiązanie:
Weź głęboki wdech i poproś fotografa, żeby kadrował tak zdjęcia, żeby nie było jej widać.

 

 

Druhna Nieszczęście
Jeśli coś ma pójść źle, to pójdzie. Ta dziewczyna przyciąga nieszczęścia i to nie parami, TABUNAMI! Możesz być pewna, że spóźni się do kościoła, wyleje coś na Ciebie, przydepcze Ci tren, nie załatwi za Ciebie niczego. Nigdy. Nie ma szans. Wszystko będziesz musiała zrobić za nią i jeszcze uspokajać ją, że to nie jej wina i że wszystko pójdzie dobrze J

Rozwiązanie:
Serio nie masz już innych znajomych? 😛

 

 

Urodzona Maid of Honor
Wiesz, że jest do Twojej dyspozycji 24godziny na dobę. Zorganizuje wieczór panieński, który będziecie wspominać do 80-tki. Jest chodzącym spokojem i pewnością. Załatwi z Tobą wszystko, będzie podsyłać Ci memy, które zawsze Cię rozbawią i uspokoją. Ubierze się dokładnie tak jak chcesz i idealnie wpasuje się w Twoją wizję całości.  Wieczór poprzedzający wielki dzień spędzi z Tobą przy ostatnim panieńskim piwie. W dniu ślubu będzie z Tobą od samego rana  i opuści Cię dopiero przed drzwiami małżeńskiego apartamentu. W swojej torbie będzie miała wszystko, co może być potrzebne na weselu, łącznie z wiertarką, klejem i drugą suknią ślubną. Jest ideałem.

Rozwiązanie:  BRAK
*Traktujcie powyższy ranking z przymrożeniem oka, ale zwracajcie uwagę na szczegóły, w końcu to Wasz dzień i Wasza prawa ręka J

 

photo-1456412684996-31507d7d17b6

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Szybki kontakt

email: magielslubny@gmail.com

tel: +48 504 382 488