magielslubny@gmail.com +48 504 382 488

blog

Jak zorganizować ślub i wesele w 30 dni?

28 marca 2017
Autor: magielslubny

Większość z Was planuje swój ślub w kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wymarzoną salę rezerwujecie rok wcześniej, pół roku wcześniej DJ albo zespół, fotografa i kościół. Resztę czasu spokojnie rozkładacie na zaplanowanie reszty niezbędnych elementów.
Jednak co jeśli, z różnych względów postanawiacie wziąć ślub jak najszybciej… najlepiej za miesiąc!
Czy da się zorganizować ślub w miesiąc?  Oczywiście!1. Najważniejsze ŚLUB

Ślub Cywilny
Ślub cywilny wymaga jednej wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego (i drugiej w dniu ślubu) oraz wpłacenia 80 zł. Pamiętajcie, że większość urzędów wymaga wizyty Pary Młodej na pierwszą wizytę PRZYNAJMNIEJ 30 dni przed planowanym terminem ceremonii. Oczywiście, zdarza się, że USC postanawia skrócić czas oczekiwania, ale pamiętajcie, że w takiej sytuacji Urząd sam wyznaczy Wam datę ceremonii, czyli przykładowo środa, godzina 10.30.
Warto pamiętać również o tym, że jeżeli planujecie zawarcie małżeństwa w miesiącach szczególnie popularnych możecie mieć problem z rezerwacją terminu.

ŚLUB Cywilny poza USC

Jeżeli chcecie skorzystać z opcji ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego pamiętajcie, że musicie udać się do tego urzędu, do którego terenowo podlega miejsce, którym chcecie mieć ślub. Czasami USC wyznaczają jednej dzień, w  którym można brać ślubny poza USC, oczywiście, wszystko jest kwestią dogadania się z przedstawicielem Urzędu.

Ślub Kościelny
Tutaj sprawa lekko się komplikuje. Same zapowiedzi powinny wisieć przynajmniej 3 tygodnie. Nauki przedmałżeńskie w grę wchodzą tylko w wersji przyśpieszonej w weekend. Czy są jeszcze możliwe? Zależy gdzie. Przykładowo w Warszawie, metropolita zapowiedział likwidację kursów weekendowych… Oczywiście wiele zależy od księdza i jego podejścia, jednak jest to raczej opcja mało realna.

Jeśli chcecie wziąć ślub szybko, postawcie na ślub cywilny, a uroczystość Kościelną zaplanujcie na inny, bardziej realny termin. Ma to swoje dobre strony- będziecie mogli dwa razy bawić się na swoim weselu 🙂

 

2. Sala weselna/Restauracja

Jeśli planujecie samą uroczystość zaślubin, to pomińcie ten punkt. Jeżeli jednak chcecie zorganizować przyjęcie weselne, to pamiętajcie, że wiele zależy od wybranego terminu. Jeżeli zaplanujecie ślub w czasie mniej popularnym (przykładowo wczesna wiosna, zima) jest szansa, że dość szybko poradzicie sobie z tym wyzwaniem.
Oczywiście musicie być gotowi na to, że restauracja może nie będzie taka o jakiej zawsze marzyliście, ale w tym wypadku trzeba być otwartym na kompromisy. Bardzo wdzięczną ( i łatwiejszą w przygotowaniu) opcja będzie ślub i przyjęcie weselne w tym samym miejscu.
Przy podpisywaniu umowy od razu wybierzcie menu, układ stołów, dekoracje. Załatwicie wszystko na jednym spotkaniu.

 

3.Zaproszenia

To następny bardzo ważny punkt na Waszej liście zadań. Rodzina, przyjaciele i inni zaproszeni goście muszą wiedzieć o ślubie z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli chcecie skrócić czas przygotowania zaproszeń skorzystajcie z gotowych wzorów, nawet takich bez personalizacji. Jeśli zaproszenia wysyłamy pocztą wybierzcie list priorytetowy. Możecie również zadzwonić do Gości i poinformować ich o terminie i o tym, że zaproszenia już są w drodze.

 

4. Obrączki

Obrączki! Większość firm potrzebuje 6 tygodni na realizację zamówienia. Poszukacie mniejszych firm, popytajcie znajomych, na pewno znajdziecie jubilera, który przygotuje Wam obrączki. Pamiętajcie! Im prostszy wzór (bez kamieni i wzorów) tym większa szansa na terminową realizację zamówienia. 

 

5.Panna i Pan Młody

Z Panami jak zwykle jest prościej, kupienie gotowego garnituru jest dość prostym zamiarem. Gorzej z Panną Młodą, jeśli chcecie skorzystać z usług salonu sukien ślubnych pamiętajcie, że musicie liczyć się z możliwością kupna w taki krótkim terminie tylko i wyłącznie gotowych fasonów z „wieszaka”.
Możecie zawsze skorzystać z usług krawcowej.
Oczywiście jeśli zdecydujecie się na elegancką sukienkę, którą możecie kupić w  Internecie lub eleganckim butiku tym lepiej.

Każda z nas ma raczej zaufanego fryzjera, więc najlepiej umówić się z nim. Przy tak krótkim czasie nie ma czasu na eksperymenty i poszukiwania. Stawiajcie na pewne, sprawdzone rozwiązania. Niezależnie od wyboru – sprawdźcie wcześniej fryzurę i makijaż ślubny! Oszczędzicie sobie niepotrzebnego stresu.

 

 

6.Jeszcze ZDJĘCIA

Jeśli nie chcecie zbyt wiele czasu poświęcić na poszukiwania fotografa popytajcie znajomych, na pewno któreś zdjęcia ślubne już wpadły wam w oko! Nie rezygnujcie z takich usług. Wspomnienia będą niezapomniane.

 

7. Co jeszcze?

DJ lub dobra składanka, która będzie leciała w tle wesela.
Muzyka jest ważnym elementem przyjęcia weselnego, ale również ceremonii ślubnej. W dużych miastach ze znalezieniem DJ nie powinniście mieć problemu. A jeśli wolicie opcję muzyki w tle spróbujcie zorientować się, czy takiej opcji nie daje sala weselna, lub po prostu zgrajcie swoją ulubiona play listę z telefonu.

Pierwszy taniec…?

Jeśli macie dwie lewe nogi to raczej jest mało prawdopodobne, żeby udało Wam się nauczyć perfekcyjnie tańczyć…. Jak sobie z tym poradzić? Zrezygnować z tych elementów, które Wam nie odpowiadają! To w końcu Wasz ślub!

Kwiaty?
Znajdźcie dobrą kwiaciarnie najlepiej blisko swojego miejsca zamieszkania, oszczędzicie sobie biegania po mieście w dzień ślubu!

To samo tyczy się wszystkich dekoracji ślubnych, atrakcji, całej otoczki, która przecież nie jest konieczna!

 

8.Nie mam na to czasu!!!… i siły!

Jeśli po przeczytaniu powyższej listy macie już serdecznie dość i postanowiliście przesunąć ślub, to… też dobrze. 30 dni na załatwienie formalności, listę gości, wysyłkę zaproszeń, znalezienie odpowiednich strojów, DJ, fotografa, kwiatów, makijażu, fryzury, zorganizowanie przyjęcia to bardzo mało czasu.
Jak to zrobić?

Zatrudnić konsultanta ślubnego.

 

zivile-arunas-211579

Tagi: , , , , , ,

Szybki kontakt

email: magielslubny@gmail.com

tel: +48 504 382 488