magielslubny@gmail.com +48 504 382 488

blog

Suknia ślubna z drugiej ręki lub sieciówki. Hot or not?

9 kwietnia 2019
Autor: magielslubny

Kiedy sama próbowałam sprzedać suknię ślubną, to z niemałym zdumieniem odkryłam, że ilość sukien ślubnych znajdujących się na rynku wtórnym jest wręcz szalona! Z ciekawości zaczęłam przeglądać ogłoszenia i okazało się, że można znaleźć właściwie każdy model sukni ślubnej. Już wtedy zaczęłam się zastanawiać dlaczego sama nie szukałam sukni z drugiej ręki. Wniosek był dość oczywisty – po prostu nie przyszło mi to do głowy!

Dzisiejszym wpisem chcę Was przekonać, że gra jest warta świeczki i koniecznie trzeba brać taką możliwość pod uwagę. Dlaczego? Przeczytajcie! A mnie moją suknię ślubną udało się sprzedać, po UWAGA 5 latach od ślubu i ¼ kwoty, którą ja za nią zapłaciłam.

Ostatnio na Maglowym profilu na Instagramie przeprowadziłam krótką ankietę zadając kilka pytań:

-Czy myślałaś o kupieniu sukni ślubnej z drugiej ręki?
TAK:34% NIE 66%

-Gdybyś znalazła wymarzoną suknię ślubną z drugiej ręki, czy  kupiłabyś ją?
TAK 79%   NIE 21 %

-Suknia ślubna z sieciówki?
TAK 39% NIE 61

Okazuje się , że zdecydowana większość Panien Młodych nawet nie myśli o szukaniu sukni ślubnej na rynku wtórnym, a oto argumenty, które powtarzają się najczęściej:

  • sukienka używana nigdy nie będzie tak dopasowana na mają sylwetkę, jak na sylwetkę pierwszej właścicielki
  • martwię się, że będzie uszkodzona, albo okaże się, że nie da się jej przerobić
  • moja suknia ma być tylko moja, jedyna i niepowtarzalna
  • chyba głupio bym się czuła w używanej sukni ślubnej
  • jakoś mało fajna wydaje się opcja mierzenia sukni ślubnej w komisie

I ja rozumiem te obawy, to naturalne. Ale! Pamiętajcie, zwłaszcza jeżeli posiadacie ograniczony budżet, który nie przewiduje wydania 10 tysięcy na suknię, że jest to opcja zdecydowanie bardziej ekonomiczna. Jeśli boicie się uszkodzeń, lub braku możliwości przeróbek, warto szukać sukni ślubnych w okolicy w której mieszkacie, dzięki temu będziecie mogły z powodzeniem je przymierzyć. A jeśli już będziecie na tak, zabierzcie ze sobą zaufaną krawcową, która szybko oceni możliwość ewentualnych zmian.

Gdzie szukać sukni ślubnej z drugiej ręki?

Zerknijcie na portale takie jak: olx, allegro, gumtree, czy sprzedajsuknie.pl.  Ogłoszenia możecie wyszukiwać po rozmiarze, modelu, czy cenie. A jest co oglądać.

Ślubny sacond hand
Suknia ślubna z drugiej ręki. Sprzedajsuknie.pl
Ślubny second hand
Suknie ślubne OLX.PL

Suknia ślubna z sieciówki

Zdecydowana większość w instagramowej ankiecie powiedziała, że nie wyobraża sobie sukni ślubnej z sieciówki.  A ja w ogóle się z tym nie zgadzam, ponieważ patrząc  na modele wypuszczane przez znane marki takie jak: Zalando, Answear, itd., można z powodzeniem powiedzieć, że dziewczyny, które gustują w niestandardowych rozwiązaniach i modelach sukien ślubnych mogą  odnaleźć swoją idealną suknię właśnie tam.
Nie wierzycie? No to patrzcie na to:

Suknia ślubna z sieciówki. Piękna, boho suknia ślubna.
Suknie ślubne z sieciówki ZALANDO 1


Suknia ślubna z siecówki, ZALANDO 2

Także zanim wydacie ¼ budżetu ślubnego na suknię ślubną, może weźmiecie pod uwagę inne rozwiązania? Wiem, że trudno o racjonalizm w temacie… ale może jednak, choć kilka z Was przekonałam?

Tagi: ,

Szybki kontakt

email: magielslubny@gmail.com

tel: +48 504 382 488