magielslubny@gmail.com +48 504 382 488

blog

Mam wątpliwości przed ślubem.

25 czerwca 2017
Autor: magielslubny

Dopadają Cię w różnych momentach, czasami przy wypisywaniu zaproszeń, czasami gdy patrzysz w odbicie i widzisz siebie w sukni ślubnej. Czasami po kolejnej kłótni z narzeczonym pojawiają się z Twojej głowie –wątpliwości.

Jak sobie z nim radzić i czy się nimi przejmować?

Czy wątpliwości przed ślubem są normalne?

Tutaj opinie są podzielone. Część ludzi uważa, że to normalne, że przed tak dużą zmianą w życiu może pojawić się pewien niepokój. Ale żyjemy w czasach, w których dla wielu „ślub, to tylko formalność”, małżeństwa zawiera się później, a mieszkanie ze sobą przed ślubem nie jest niczym niezwykłym. Skoro odpada nam lęk przed nieznanym, to…

Skąd więc hasła: „mówi, że ma wątpliwości”, „chyba odwołujemy ślub”

Wiele osób (mimo wieku), jest niedojrzałych. Podejmują decyzję o zaręczynach, bo tak wypada, bo już długo są razem, bo rodzina naciska, bo kolega miał fajny wieczór kawalerski…

A przecież to nie punkt obowiązkowy w życiu każdego człowieka. Nic na siłę. Jeśli podjęliście decyzję o ślubie pod wpływem impulsu, presji czy dla „świętego spokoju”. Usiądźcie razem i po prostu porozmawiajcie, czy to naprawdę coś, czego chcecie.

Do małżeństwa dojrzewamy w różnym wieku i na różnym momencie związku. Pamiętajcie o tym i nie naciskajcie. Jeśli Wasza druga połówka nie jest na to gotowa, to – warto poczekać.

No to kiedy ślub?

Zaręczyny i ślub to nie wyścigi – nie musisz wyjść za mąż przed trzydziestką, przed młodszą siostrą czy najlepszą przyjaciółką. A jeśli już wpadłaś w szaleńczy wir przygotowań przedślubnych, a gdzieś  z tyłu głowy czujesz, że coś jest nie tak. Zatrzymaj się. Wyjedź na samotny weekend, albo pogadaj z najbliższą Ci osobą. Zastanów się. Bądź pewna- każdej decyzji.

Zrób test…    

Pamiętaj! Przedślubny stres jest normalny, możesz się stresować, czy wszystko będzie tak jak chcecie, możesz być podekscytowana w ten najpiękniejszy, radosny sposób. ALE Mie powinno być w tym wszystkim miejsca na wątpliwości, czy postępujemy właściwie.

Polecam Ci zadać sobie jedno pytanie:
Co jeśli powiedziałabym, że ślub jest jutro?

Jesteś gotowa? Bez wahania powiesz jutro TAK? Bez wątpliwości, bez zbędnych pytań i wahania.

Jeśli TAK – jesteś gotowa do ślubu.

 

Jeśli nie, jeśli się zawahałaś – daj sobie czas i przemyśl, czy na pewno tego chcesz.

 

A jakie są Wasze doświadczenia? Jak Wy radzicie sobie z wątpliwościami?

ben-white-128608

Szybki kontakt

email: magielslubny@gmail.com

tel: +48 504 382 488