magielslubny@gmail.com +48 504 382 488

blog

Zimowa opowieść ślubna

12 listopada 2015
Autor: magielslubny

W Polsce zdecydowana większość ślubów odbywa się w sezonie wiosenno-letnim. Ostatnio popularne stają się również śluby jesienne, jednak relatywnie najmniej Młodych Par decyduje się na ślub w sezonie zimowym. Głównie argumentują swoją decyzję bardzo krótkim dniem, koniecznością ubierania na siebie kilku warstw, nieprzewidywalnością pogody i niestety, dość mało śnieżnymi zimami, jakie ostatnio dominują w naszym kraju.  W zimie Panna Młoda musi pamiętać o ubraniu i przysłonięciu sukni ślubnej, a Pan Młody powinien pomyśleć o zimowych oponach.
Jednak dzisiaj spróbujemy przekonać Was, że zimowy ślub, to niepowtarzalna atmosfera, piękne motywy przewodnie i niezapomniany ślub.

Dwa podejścia do tematu

Ślub i wesele w zimowej aranżacji to, naszym zdaniem, co najmniej dwie piękne stylizacje.

I Zapach choinki, blask świec, jemioła i bukiet przyprószony śniegiem              

Nasza pierwsza stylizacja ślubna wymaga góralskiej chaty, lub sali pełnej drewna, z kominkiem,  w którym  bucha ogień i zapachem choinek, które właśnie rozstawiono w głębi. Na stołach dominować powinny stroiki w klimacie świątecznym z dużą ilością świec i jarzębiny. Zamiast atlasowych okryć na stoły i krzesła, proponujemy proste drewniane stoły przykryte białymi obrusami i efektowne ławy lub krzesła, które przyozdobić mogą delikatne upięty materiał wykończony gałązką iguaną.
W dekoracjach przeważać powinny skarby, które w zimie daje nam natura: szyszki, oprószone śniegiem gałązki iglaków, choinki, dużo świec, które stworzą niepowtarzalną atmosferę, oraz  ciepłe, miękkie materiały.
Również menu zimowego wesela może być specjalne: grzane piwo i grzane wino, rozgrzewające zupy kremy i wspaniałe tradycyjne potrawy świetnie sprawdzą się, kiedy za oknem mróz i śnieg.
Jeśli chodzi o strój Panny Młodej, to ze względu na aurę można pozwolić sobie na ciężką, atłasową suknię ślubną w odcieniach złota i karmelu. Uroku doda elegancka etola lub tradycyjny kożuch, który razem z czapką z lisa nada Pannie Młodej uroku.
Pan Młody może wybrać wełniany garnitur w kratę lub w odcieniach brązu i zgaszonej zieleni, który idealnie wkomponuje się w zimową stylizację. Bardzo duże pole do popisu mają floryści – kto powiedział, że zimowy bukiet musi być kompozycją z  żywych kwiatów?
PhototasticCollage-2015-11-10-18-06-11
Ilustracje pochodzą z serwisu Pinterest

 

Piękna (i dobra) Królowa Śniegu            

Miłośników chłodnej i prostej w formie elegancji, proponujemy naszą drugą zimową stylizację.

Tutaj miejscem akcji powinna być elegancka, duża, przestronna sala, najlepiej pełna luster i kryształowych żyrandoli. Dominującymi kolorami stylizacji będą: granat, srebrny, biały.
Sufit może imitować rozgwieżdżone niebo dzięki zawieszonym pod sufitem materiałom, który podświetlić można ledowymi lampkami.
Na stołach pojawią się  srebrne i granatowe ozdoby,  a to wszystko w kryształowej oprawie.
Również winietki, zaproszenia i wszelkie materiały tekstylne mogą nawiązywać do eleganckiego, zimowego klimatu.
Państwo Młodzi powinni wyglądać jak władcy Lodowej Krainy. Panna Młoda pięknie prezentować się będzie  w eleganckiej, lejącej sukni z piękną srebrną opaską we włosach.  Bardzo dobrze będą wyglądać eleganckie, granatowe dodatki. Pan Młody może pozwolić sobie na frak lub smoking.

Oczywiście ze względu na nieprzewidywalność aury dla ułatwienia można na miejsce wesela wybrać lokalizację, która pozwoli również na organizację w tym samym miejscu ślubu.

Mamy nadzieję, że nasze stylizacje przekonają Was do zimowej aury. Może przekona jest jeszcze jeden dość istotny argument. W sezonie zimowym wiele elementów niezbędnych do przygotowania ślubu i przyjęcia jest w atrakcyjnych, promocyjnych cenach.

PhototasticCollage-2015-11-10-18-09-16

Po więcej zimowych inspiracji zapraszamy tutaj:
https://www.pinterest.com/MagielSlubny/zimowa-opowie%C5%9B%C4%87-%C5%9Blubna/

Tagi: , , , , , , , , , ,

Szybki kontakt

email: magielslubny@gmail.com

tel: +48 504 382 488